rozmiar czcionki: A | A | A

Gala Laureatów konkursu szkolnego "Wędrówki Szlakiem Wartości" za nami.

25.06.2015 13:19

Uroczysta gala zwieńczyła piątą edycję konkursu szkolnego "Wędrówki Szlakiem Wartości". W tym podniosłym wydarzeniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego reprezentował Pan Jerzy Więcławski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Fot. T. Piechniak

Cykl konkursów "Wędrówki Szlakiem Wartości" skierowany jest do dzieci i młodzieży wszystkich szkół dolnośląskich. Odbywają się pod patronatem Prezydenta Wrocławia, Marszałka Dolnośląskiego, Wojewody oraz Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.


Konkursy umożliwiają młodym ludziom przemyślenie i twórczy przekaz tematu, który każdego roku podejmuje problem różnych wartości. W roku 2014/2015 temat brzmiał: „Zwierzęta - bracia nasi najmniejsi. «Jesteśmy życiem, które chce żyć pośród życia, które chce żyć».” (Albert Schweitzer).


W konkursach udział wzięły dzieci i młodzież w wielu od 6 do 19 lat, także młodzież różnych wyznań lub pochodzących z mniejszości narodowych.


Konkursy odbywały się w wielu obszarach: konkurs literacki (poezja i proza), recytatorski, monodramu, poezji śpiewanej, małej formy teatralnej, plastyczny, multimedialny, fotografia, etiuda filmowa, plastyczny, wiedzy o Dolnym Śląsku „Cuda natury i architektury”. Oceną uczestników zajęło się wykwalifikowane jury, a laureaci wystąpili na wieńczącej piątą edycję - Gali Laureatów, prezentując swoje osiągnięcia rodzicom, przyjaciołom, nauczycielom i mieszkańcom Wrocławia.

Poniżej galeria z uroczystości.

Fot. T. Piechniak
Fot. T. Piechniak
Fot. T. Piechniak
Fot. T. Piechniak