rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląsko - Saksońska konferencja pn. "Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego".

03.06.2013 12:46

28 maja br. w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu odbyła się Dolnośląsko - Saksońska konferencja pn. "Międzyregionalna współpraca w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego".

Konferencja zorganizowana została w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy dwoma Regionami - Dolnym Śląskim i Saksonią. Organizatorami konferencji był Wydział Edukacji i Nauki UMWD, który reprezentowała Małgorzata Medyk oraz Saksońskie Ministerstwo Kultury, reprezentowane przez Andre Döringa. 

Głównym celem konferencji było zapoznanie dyrektorów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe z saksońskim systemem edukacji zawodowej. Podczas spotkania poruszano także najistotniejsze kwestie oraz problemy na jakie napotyka  prowadzone w obu regionach kształcenie zawodowe. Wskazano również istotne zagadnienia i obszary do wzajemnej współpracy obu regionów w zakresie tego kształcenia. Zagadnienia te posłużą do dalszych dwustronnych, partnerskich  rozmów i prac podczas tegorocznej Grupy Roboczej obu Regionów w zakresie edukacji.