rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

02.11.2021 11:19

Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu gospodarzem Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

DMOW Wałbrzych

Po długim okresie oczekiwania, spowodowanym okresem pandemii, Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zorganizował po raz kolejny Dolnośląską Ligę Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. W Szczawnie Zdroju w dniach 5.10.2021 r. oraz 19.10.2021 r. zameldowało się aż 11 drużyn. Piłkarze biorący udział w tegorocznej IX edycji Ligi przybyli z różnych zakątków województwa dolnośląskiego, ale udział w imprezie wzięły również placówki reprezentujące Śląsk – Kuźnia Raciborska oraz Śląsk Opolski – drużyna z Nysy. W tegorocznej edycji nasze województwo reprezentowały drużyny z: Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Brzegu Dolnego, Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Walimia, Mrowin oraz Wałbrzycha.
Każda akcja, każda bramka to efekt zaciętej walki na boisku, która przebiegała w myśl zasad fair – play. Po dwóch turniejach, a tym samym kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy wyniki rundy jesiennej. Największą liczbę punktów (24) i tym samym fotel lidera tabeli objęła drużyna MOW Szklarska Poręba. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy DMOW Wałbrzych.  W przebiegu
bardzo wyrównanej rywalizacji pozostałe placówki nie odstępują czołówki na krok, co sprawia że kolejny Turniej Rundy Wiosennej w roku 2022  zapowiada bardzo zaciętą  i ciekawą rywalizację.