rozmiar czcionki: A | A | A

13 września 2020 r. w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodki Szkolno - Wychowawczym nr 13 we Wrocławiu miał miejsce pierwszy mecz finału o Super Puchar Polski w Blind Football.

14.09.2020 08:23

W wydarzeniu uczestniczyli: Pan Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Pan Jerzy Komorowski - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Pani Bogusława Kulińska - Dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Pan Paweł Parus - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku.

Rywalizowały dwie, najlepsze drużyny z kraju: Wisła Kraków i WKS Śląsk Wrocław. Po bardzo wyrównanym pojedynku, mecz zakończył się remisem. Rewanż za dwa tygodnie w Krakowie.

Bohaterami dnia były oczywiście obie drużyny, ale niezwykle licznie dopisali kibice, co było ogromnie pozytywnym zaskoczeniem. Szczególnie cieszy wizyta uczniów z okolicznych szkół wraz z ich nauczycielami - to właśnie jest integracja.
Impreza piłkarska została zorganizowana przez team: „Lubomir Prask & Mikołaj Nowacki.
Imprezę i zawody otworzyli Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Pan Marcin Krzyżanowski oraz Prezes WKS Śląsk Wrocław – Pan Piotr Waśniewski.
Opisane wydarzenia to kolejny krok w promowaniu profesjonalnego sportu osób z dysfunkcją wzroku, ale również zachęta dla młodych adeptów Blind Footballu, aby trenować i uczyć się w pierwszej w Polsce Szkole Mistrzostwa Sportowego, która w roku szkolnym 2020/21 rusza we wrocławskim Ośrodku.