rozmiar czcionki: A | A | A

WAŻNOŚĆ ZEZWOLEŃ - prace nad Ustawą

Dodano: 01-12-2020

Rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 druk nr 641

[więcej]

Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego

Dodano: 20-07-2020

Jeleniogórski, legnicki i wałbrzyski to ośrodki, które wejdą w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. O połączeniu dolnośląskich WORD-ów podczas ostatniej sesji sejmiku zdecydowali radni.

[więcej]

UWAGA! nowe wzory druków

Dodano: 01-07-2020

Szanowni Państwo, na stronie internetowej Wydziału Transportu - transport autobusowy, w zakładce PLIKI DO POBRANIA, pojawiły się nowe formularze. Uprzejmie prosimy o pobieranie i korzystanie z nowych druków.

[więcej]

Dolnośląskie WORD-y wracają do formy. Ponad 9 tys. egzaminów tylko w maju

Dodano: 15-06-2020

Minął miesiąc od kiedy dolnośląskie WORD-y przywróciły egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy. Ośrodki przygotowały się do ponownego przyjęcia kandydatów na kierowców, przeorganizowały swoją działalność zgodnie z wymogami sanitarnymi i w ciągu niespełna miesiąca przeprowadziły 9 tys. testów.

[więcej]

Rusza budowa północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Dodano: 13-05-2020

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Nowy fragment trasy połączy podwrocławskie Łany z Długołęką. Prace rozpoczną się w ciągu 3 tygodni.

[więcej]

WORD-y przywracają egzaminy na prawo jazdy kat. B

Dodano: 06-05-2020

Po udanym pierwszym dniu ponownego egzaminowania na kat.: A, A1, A2, AM, C, C+E i D Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o powrocie egzaminów na kat. B i T. Możliwe przywrócenie tych kategorii ma nastąpić 11 maja.

[więcej]

USTAWA COVID - odstąpienie od warunków określonych w zezwoleniu

Dodano: 27-04-2020

Szanowni Państwo, w związku z art 73 ust. 22 Ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (DZ.U.2020.695), informujemy co następuje: w art. 15n dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1 i dodaje się ust. 2 w brzmieniu: "2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, przedsiębiorca jest obowiązany niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od warunków określonych w zezwoleniu przekazać organowi, który...

[więcej]