rozmiar czcionki: A | A | A

Porozumienie w sprawie budowy Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8

Dodano: 16-04-2009

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisali porozumienie w sprawie przekazania kwoty 50 mln złotych na realizację Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8.

[więcej]

Dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich zatwierdzony

Dodano: 02-04-2009

Uchwałą Nr 2570/III/09 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 31 marca 2009 roku został zatwierdzony Dolnośląski program przebudowy i remontów dróg wojewódzkich, który porządkuje zasady współpracy samorządu województwa dolnośląskiego z lokalnymi samorządami w zakresie dofinansowania wspólnie realizowanych zadań drogowych.

[więcej]

Apel marszałka o przyspieszenie budowy drogi S5

Dodano: 31-03-2009

W związku z wyborem przez GDDKiA wariantu przebiegu odcinka S5 na odcinku Wrocław-Korzeńsko, marszałek zaapelował o przyspieszenie realizacji tej inwestycji. Wybrany wariant, który nie narusza terenów Natura 2000 zostanie zaprezentowany Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych GDDKiA. Marszałek pogratulował dyrektorowi wrocławskiego oddziału GDDKiA Robertowi Radoniowi, który po niespełna roku urzędowania doprowadził do wyboru tego wariantu.

[więcej]

Nowa inwestycja branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-03-2009

W środę, 25 marca 2009, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński spotkał się z przedstawicielami firmy Guardian Automotive Poland, która rozpocznie na Dolnym Śląsku nową inwestycję o wartości 30 mln euro.

[więcej]

Rozpoczyna się realizacja budowy nowego mostu na Odrze

Dodano: 30-01-2009

Marszałek Marek Łapiński i wicemarszałek Piotr Borys wizytowali w piątek, 30 stycznia, miejsce w okolicach Ciechanowa, w którym rozpocznie się niedługo budowa nowego mostu na Odrze.

[więcej]

Otwarcie pierwszej drogi współfinansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Dodano: 21-01-2009

Ulica Starojaworska w Jaworze to pierwsza droga w województwie dolnośląskim, której przebudowa współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

[więcej]

Rusza budowa ŁĄCZNIKA AGLOMERACYJNEGO A4-S8 (kopiuj 1)

Dodano: 20-11-2008

Jednym z pierwszych efektów nowego Wieloletniego Programu Inwestycyjnego i ogłoszonej przez marszałka Marka Łapińskiego koncepcji przyspieszenia inwestycji drogowych województwa, jest zielone światło dla budowy łącznika aglomeracyjnego A4-S8. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, wykonująca z upoważnienia Zarządu Województwa Dolnośląskiego zadania zarządcy dróg wojewódzkich i infrastruktury kolejowej, ogłosiła przetarg ograniczony na wykonanie pierwszego odcinka „Łącznika aglomeracyjnego...

[więcej]