rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa inwestycja branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-03-2009

W środę, 25 marca 2009, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński spotkał się z przedstawicielami firmy Guardian Automotive Poland, która rozpocznie na Dolnym Śląsku nową inwestycję o wartości 30 mln euro.

[więcej]

Rozpoczyna się realizacja budowy nowego mostu na Odrze

Dodano: 30-01-2009

Marszałek Marek Łapiński i wicemarszałek Piotr Borys wizytowali w piątek, 30 stycznia, miejsce w okolicach Ciechanowa, w którym rozpocznie się niedługo budowa nowego mostu na Odrze.

[więcej]

Otwarcie pierwszej drogi współfinansowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Dodano: 21-01-2009

Ulica Starojaworska w Jaworze to pierwsza droga w województwie dolnośląskim, której przebudowa współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

[więcej]

Rusza budowa ŁĄCZNIKA AGLOMERACYJNEGO A4-S8 (kopiuj 1)

Dodano: 20-11-2008

Jednym z pierwszych efektów nowego Wieloletniego Programu Inwestycyjnego i ogłoszonej przez marszałka Marka Łapińskiego koncepcji przyspieszenia inwestycji drogowych województwa, jest zielone światło dla budowy łącznika aglomeracyjnego A4-S8. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, wykonująca z upoważnienia Zarządu Województwa Dolnośląskiego zadania zarządcy dróg wojewódzkich i infrastruktury kolejowej, ogłosiła przetarg ograniczony na wykonanie pierwszego odcinka „Łącznika aglomeracyjnego...

[więcej]

Marszałek Łapiński uruchamia "Zielone Światło" dla budowy dolnośląskich dróg

Dodano: 30-10-2008

Marszałek Marek Łapiński wprowadza w życie plan radykalnego przyspieszenia budowy dróg i mostów na Dolnym Śląsku. Głównym elementem koncepcji „Zielonego Światła” dla budowy dolnośląskich dróg jest nowy Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI), który został 30 października przyjęty przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Dzięki przyjęciu koncepcji marszałka Łapińskiego ruszy w końcu budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i innych ważnych dróg na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Spotkanie w sprawie protestu mieszkańców gminy Stare Bogaczowice

Dodano: 12-06-2008

11 czerwca Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa, spotkał się z samorządowcami gminy Stare Bogaczowice: wójtem Leszkiem Świętalskim, przewodniczącym Rady Gminy oraz sołtysami Lubomina, Strugi i Jabłowa.

[więcej]