rozmiar czcionki: A | A | A

W Brukseli debatowano o regionalnych połączeniach lotniczych

Dodano: 16-09-2009

8 września w Brukseli odbyła się konferencja pn. „Regulacje Unii Europejskiej dotyczące pomocy publicznej dla lotnisk regionalnych – szansa na wsparcie rozwoju regionalnego”. Organizatorem konferencji było Zgromadzenie Regionów Europy (AER). Udział w niej wzięli przedstawiciele Walencji (Hiszpania), Flevolandu (Holandia) i Dolnego Śląska. Nasz samorząd reprezentował Bartłomiej Ostrowski - Dyrektor Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Brukseli.

[więcej]

Wkrótce ruszy budowa mostu w Ciechanowie

Dodano: 07-09-2009

Konsekwentnie realizowany jest program drogowy marszałka Marka Łapińskiego „zielone światło”, zakładający przyspieszenie budowy infrastruktury drogowej na dolnym Śląsku. Właśnie wyłaniany jest zwycięzca przetargu na wykonanie mostu na Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 w Ciechanowie.

[więcej]

Poprawiany jest stan dolnośląskich dróg

Dodano: 07-09-2009

Odnawianie nawierzchni, łatanie dziur, budowa chodników i remonty mostów- to tylko niektóre z drogowych prac budowlanych jakie trwają obecnie na Dolnym Śląsku. Jesteśmy regionem w którym infrastruktura drogowa poprawia się bardzo szybko, tak, by po naszych drogach jeździło się lepiej i bezpieczniej.

[więcej]

Droga nr 374 w Strzegomiu gotowa

Dodano: 25-08-2009

21 sierpnia oddano do użytku wyremontowaną drogę wojewódzką nr 374 na odcinku Strzegom – Stanowice. Był to II etap zadania rozpoczętego w ubiegłym roku.

[więcej]

Budowa łącznika drogowego ze Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSE) w Wałbrzychu

Dodano: 21-08-2009

Trwa podpisywanie porozumień pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Miastem Wałbrzych i Gminą Walim dotyczących udzielenia pomocy finansowej na budowę łącznika drogi wojewódzkiej nr 379 z ul. Uczniowską w Wałbrzychu

[więcej]

46 mln na budowę jeleniogórskiej obwodnicy

Dodano: 20-08-2009

18 sierpnia zarząd województwa zdecydował o przekazaniu ponad 46 mln zł dofinansowania na budowę pierwszego etapu południowej obwodnicy Jeleniej Góry.

[więcej]

Rusza budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Dodano: 19-06-2009

19 czerwca marszałek Marek Łapiński uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy z firmą Skanska S.A. dotyczącej budowy pierwszego odcinka Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8 tzw. trasy Bielany-Łany-Długołęka.

[więcej]