rozmiar czcionki: A | A | A

Prezydent RP na Dolnym Śląsku

Dodano: 11-05-2011

Władza centralna a władza samorządowa. Jak jest naprawdę? To temat sesji plenarnej, który zainaugurował drugi dzień Ogólnopolskiego Konwentu Regionów w Świdnicy. Obrady w Teatrze Miejskim prowadzili prof. Jerzy Regulski i prof. Michał Kulesza, czyli twórcy reformy samorządowej, a także prezydenci polskich miast. Gościem specjalnym był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

[więcej]

Most połączył oba brzegi Odry

Dodano: 27-04-2011

Dzisiaj najdłuższy most, jaki powstaje w ramach Wschodniej Obwodnicy Wrocławia połączył oba brzegi Odry. Zabetonowany został ostatni fragment nowej konstrukcji w Łanach. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Formuła PPP

Dodano: 14-04-2011

O tym, jak zmniejszyć koszty inwestycji samorządowych po przez zastosowanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego rozmawiali dziś uczestnicy konferencji zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”. W debacie uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec, który opowiedział o pomyśle, aby na remonty i utrzymanie dróg pieniądze wyłożyły prywatne firmy. PPP daje ogromną szansę na doprowadzenie do gruntownej modernizacji sieci drogowej na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Z przedsiębiorcami o PPP

Dodano: 28-03-2011

W urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Zachodniej Izby Gospodarczej. Członek zarządu Jerzy Łużniak opowiedział im o projekcie powierzenia zarządzania drogami wojewódzkimi partnerom prywatnym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. PPP daje ogromną szansę na doprowadzenie do gruntownej modernizacji sieci drogowej na Dolnym Śląski.

[więcej]

Na trasie Bielany-Łany-Długołęka

Dodano: 28-03-2011

Sztandarową inwestycją infrastrukturalną Województwa Dolnośląskiego jest Wschodnia Obwodnica Wrocławia, łącznik aglomeracyjny A4-S8, wiodący od Bielan Wrocławskich przez Łany do Długołęki. Dziś budowie trasy przyjrzał się członek zarządu województwa Jerzy Łużniak.

[więcej]

O partnerstwie prywatno-publicznym (PPP)

Dodano: 15-03-2011

2 408 kilometrów - takiej długości są drogi, których właścicielem jest województwo dolnośląskie. Roczne utrzymanie jednego kilometra drogi kosztuje około 16 tys. zł. Łatwo policzyć, jak ogromne koszty generuje całość tych inwestycji. Z tych pieniędzy trzeba sfinansować m.in. odśnieżanie, czy udrażnianie urządzeń odwadniających. Z kolei remont jednego kilometra pochłania aż 28 tys. złotych. To oczywiście kropla w morzu potrzeb, bo stan dróg pozostawia wiele do życzenia. Aż 600 km sieci drogowej...

[więcej]

Będzie nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Dodano: 15-02-2011

Dziś w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisana została umowa na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Umowę na realizację łącznika aglomeracyjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8 (Bielany-Łany-Długołęka) podpisał dyrektor DSDiK (inwestor) oraz przedstawiciel firmy EUROVIA POLSKA SA z Kobierzyc (wykonawca). W spotkaniu uczestniczył Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]