rozmiar czcionki: A | A | A

Firmy zakończyły składać wnioski w ramach PPP

Dodano: 23-08-2011

Trzynaście firm wyraziło zainteresowanie udziałem w ogłoszonym niedawno przez marszałka Rafała Jurkowlańca przetargu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Dotyczy on przebudowy i utrzymania dwunastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 342 z Wrocławia do ronda w Obornikach Śląskich. W ciągu tygodnia Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oceni, czy firmy są w stanie podjąć się tego zadania.

[więcej]

Rusza przetarg na partnerstwo publiczno-prywatne

Dodano: 10-08-2011

Zarząd województwa dolnośląskiego, 10 sierpnia 2011 roku ogłosił pierwszy przetarg w ramach pilotażu programu partnerstwa publiczno-prywatnego na Dolnym Śląsku. Postępowanie przetargowe ma wyłonić firmę, która zajmie się przebudową i utrzymaniem dwunastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 342 od granic administracyjnych miasta Wrocławia do ronda w Obornikach Śląskich krzyżującego się z drogą wojewódzką nr 340. Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego o szczegółach przetargu opowiedzieli...

[więcej]

Porozumienie ws. budowy mostu Sieniawka-Zittau

Dodano: 19-07-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec i członek zarządu Jerzy Łużniak podpisali dziś porozumienie w sprawie budowy i utrzymania mostu pomiędzy miastami Zittau i Sieniawka. Dokument w imieniu Wolnego Kraju Związkowego Saksonii parafowali Minister Gospodarki, Pracy i Transportu Sven Morlok oraz przedstawiciel Wydziału Transportu Lutz Nast. Wg dokumentu most, który ułatwi komunikację między Polską, Niemcami i Czechami, powstanie w ciągu dwóch lat.

[więcej]

Otwarcie północnego odcinka AOW

Dodano: 15-07-2011

Mieszkańcy Wrocławia mają powody do zadowolenia. Dzisiaj, 15 lipca br., otwarto kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Do ruchu udostępniono odcinek od węzła Północ w okolicy ul. Żmigrodzkiej do łącznika Długołęka przy budowanej trasie szybkiego ruchu S8 w kierunku Warszawy. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm z liderem Strabag. W uroczystym otwarciu ponad 11 km odcinka jezdni uczestniczyli członek zarządu województwa Jerzy Łużniak, wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz dyrektor...

[więcej]

Budowa małej obwodnicy Świdnicy

Dodano: 07-07-2011

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy (DK35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia. Dzisiaj, 7 lipca br., w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. W uroczystości udział wzięli członek zarządu Jerzy Łużniak, dyrektor DSDiK Roman Głowaczewski, świdniccy samorządowcy i przedstawiciele wykonawcy.

[więcej]

Rondo w Twardogórze otwarte

Dodano: 23-05-2011

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 448 (ul. Wielkopolska - ul. Ratuszowa) z drogą powiatową nr 1480 D (ul. Wrocławska) w Twardogórze. Dziś w ramach tej inwestycji, przekazano do użytku małe rondo wraz z przebudowaną infrastrukturą techniczną. W uroczystym otwarciu uczestniczyli wicemarszałek Marek Łapiński oraz lokalni samorządowcy.

[więcej]

Powstaje obwodnica Ząbkowic Śląskich

Dodano: 19-05-2011

Budowa obwodnicy Ząbkowic Śląskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 to kolejna ważna inwestycja drogowa, realizowana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dziś postępowi prac przy budowie obwodnicy przyglądał się członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]