rozmiar czcionki: A | A | A

Otwarcie północnego odcinka AOW

Dodano: 15-07-2011

Mieszkańcy Wrocławia mają powody do zadowolenia. Dzisiaj, 15 lipca br., otwarto kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Do ruchu udostępniono odcinek od węzła Północ w okolicy ul. Żmigrodzkiej do łącznika Długołęka przy budowanej trasie szybkiego ruchu S8 w kierunku Warszawy. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm z liderem Strabag. W uroczystym otwarciu ponad 11 km odcinka jezdni uczestniczyli członek zarządu województwa Jerzy Łużniak, wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz dyrektor...

[więcej]

Budowa małej obwodnicy Świdnicy

Dodano: 07-07-2011

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy (DK35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia. Dzisiaj, 7 lipca br., w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. W uroczystości udział wzięli członek zarządu Jerzy Łużniak, dyrektor DSDiK Roman Głowaczewski, świdniccy samorządowcy i przedstawiciele wykonawcy.

[więcej]

Rondo w Twardogórze otwarte

Dodano: 23-05-2011

Dobiegła końca przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 448 (ul. Wielkopolska - ul. Ratuszowa) z drogą powiatową nr 1480 D (ul. Wrocławska) w Twardogórze. Dziś w ramach tej inwestycji, przekazano do użytku małe rondo wraz z przebudowaną infrastrukturą techniczną. W uroczystym otwarciu uczestniczyli wicemarszałek Marek Łapiński oraz lokalni samorządowcy.

[więcej]

Powstaje obwodnica Ząbkowic Śląskich

Dodano: 19-05-2011

Budowa obwodnicy Ząbkowic Śląskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 to kolejna ważna inwestycja drogowa, realizowana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dziś postępowi prac przy budowie obwodnicy przyglądał się członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

Budowa mostu na rzece Odrze

Dodano: 18-05-2011

Postępy w budowie nowego mostu na Odrze w Ciechanowie widać gołym okiem. Inwestycja powstająca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 zlokalizowana jest na Dolnym Śląsku w powiatach lubińskim i górowskim. Dziś plac budowy wizytował członek zarządu województwa Jerzy Łużniak wraz z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Romanem Głowaczewskim.

[więcej]

Na drodze wojewódzkiej nr 352 (Radomierzyce-Zatonie)

Dodano: 17-05-2011

Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w ciągu kilku najbliższych miesięcy będą mogli poruszać się po zupełnie nowej i bezpiecznej nawierzchni jezdni. Mowa o remontowanej drodze wojewódzkiej nr 352 na odcinku Radomierzyce-Zatonie. Ta ważna dla naszego regionu inwestycja drogowa, realizowana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, pochłonie blisko 57 mln zł. Modernizacja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

[więcej]

Prezydent RP na Dolnym Śląsku

Dodano: 11-05-2011

Władza centralna a władza samorządowa. Jak jest naprawdę? To temat sesji plenarnej, który zainaugurował drugi dzień Ogólnopolskiego Konwentu Regionów w Świdnicy. Obrady w Teatrze Miejskim prowadzili prof. Jerzy Regulski i prof. Michał Kulesza, czyli twórcy reformy samorządowej, a także prezydenci polskich miast. Gościem specjalnym był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

[więcej]