rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa jezdnia na polsko-czeskim pograniczu

Dodano: 10-11-2011

Dziś otwarto wyremontowaną drogę na czeskim odcinku Pastviny-Mladkow. Jej oddanie do użytku oznacza zakończenie projektu poprawy dostępności komunikacyjnej w obszarze Masywu Śnieżnika Kralickiego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013. W uroczyści otwarcia czeskiego odcinka udział wziął wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak.

[więcej]

Przebudowa skrzyżowania w Kowarach

Dodano: 28-10-2011

W Kowarach oddano do użytku przebudowane skrzyżowanie ul. Karkonoskiej w ciągu drogi wojewódzkiej 366 z ul. Jeleniogórską. Uroczyste otwarcie jezdni miało miejsce 28 października br., a udział w nim wziął wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak.

[więcej]

O planach związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym

Dodano: 21-10-2011

W ubiegły piątek, 14 października, minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę i bieżące utrzymanie 12-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 342 między Wrocławiem a Obornikami Śląskimi realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dziś o dalszych planach związanych z wdrożeniem pilotażowego programu mówili marszałek Rafał Jurkowlaniec i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski. Briefing prasowy odbył się w siedzibie urzędu...

[więcej]

W Brzegu Dolnym powstanie most na Odrze

Dodano: 07-10-2011

Za 138 mln zł w ciągu dwóch lat w Brzegu Dolnym powstanie jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Przeprawa na Odrze będzie miała długość 565 metrów i znacząco skróci podróż mieszkańców gminy Brzeg Dolny do Wrocławia. Środki na budowę mostu oraz prawie 7 kilometrów dróg dojazdowych w połowie pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

[więcej]

W Bolesławcu o drogach

Dodano: 06-10-2011

W Bolesławcu, jednym z największych miast Borów Dolnośląskich, samorządowcy rozmawiali nt. modernizacji infrastruktury drogowej i zarządzania drogami wojewódzkimi. Z dziennikarzami spotkali się Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak i prezydent Bolesławca Piotr Roman.

[więcej]

Bezpieczniej na drogach Dolnego Śląska!

Dodano: 28-09-2011

Zespół ekspertów, pod przewodnictwem Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Łużniaka, opracował Atlas zagrożeń na głównych drogach komunikacyjnych obszaru Województwa Dolnośląskiego. Statystyki pokazują spadek wypadków drogowych oraz zmniejszenie liczby ich ofiar w naszym województwie.

[więcej]

Nowa droga do Cerekwicy

Dodano: 28-08-2011

Budowlańcy i ekipy remontowe pracowali pełną parą i udało się. W niedzielę 28 sierpnia kierowcy i piesi z powiatu trzebnickiego mogli skorzystać z odnowionej drogi wojewódzkiej nr 340 łączącej Trzebnicę z Cerekwicą. W uroczystym oddaniu odcinka do użytku wziął udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]