rozmiar czcionki: A | A | A

SUDECKI YGREK – apel samorządu województwa do Premiera w sprawie drogi S8

Dodano: 27-09-2018

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął stanowisko dotyczące rozbudowy dróg ekspresowych na południu Województwa Dolnośląskiego w przebiegu międzynarodowych szybkich korytarzy transportowych w kierunku Wiednia oraz Pragi. Tym samym postanowił o uwzględnieniu tych postulatów nie tylko w planowaniu i realizacji zadań samorządu województwa, ale także o występowaniu do odpowiednich organów rządowych i unijnych o podjęcie stosownych działań zawiązanych z ta inwestycją. W Świdnicy, w konferencji...

[więcej]

Dwie nowe obwodnice i fragment przebudowanej DW nr 323 oddane do użytku.

Dodano: 31-08-2018

Zakończyła się realizacja jednej z ważniejszych inwestycji samorządu województwa czyli przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 oraz budowa dwóch obwodnic miejscowości Nieszczyce i Brodowice. Dziś właśnie w Brodowicach uroczyście otwarto przebudowaną trasę.

[więcej]

UWAGA nowe druki wniosków

Dodano: 22-08-2018

W związku z wejściem w życie przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) w zakładce PLIKI DO POBRANIA pojawiły się nowe druki wniosków. Prosimy wszystkich przewoźników o składanie nowych wniosków na aktualnych drukach.

[więcej]

Regiony doskonale inwestują unijne pieniądze!

Dodano: 28-06-2018

Podczas Konwentu Marszałków, odbywającego się na Opolszczyźnie, marszałkowie niemal jednogłośnie zaopiniowali stanowisko, w którym podkreślili korzystne elementy propozycji przygotowanej przez Komisję Europejską oraz zgłosili liczne uwagi i wątpliwości. Domagają się również silniejszego uwzględnienia w przyszłej polityce spójności wyzwań, które nadal stoją przed Polską oraz wyrażają oczekiwanie powierzenia samorządom województw znacznej części odpowiedzialności za realizację tej polityki w...

[więcej]

Ruszają remonty dróg w siedmiu gminach Dolnego Śląska

Dodano: 27-04-2018

W siedmiu gminach Dolnego Śląska samorząd województwa wyremontuje blisko 60 km dróg. Przetargi już za nami, wyłoniono trzech wykonawców robót. Dzisiaj podpisujemy umowy i rozpoczynamy prace – mówił marszałek Cezary Przybylski podczas spotkania w Obornikach Śląskich.

[więcej]

Konsultacje S3 w Szczawnie-Zdroju

Dodano: 29-03-2018

Marszałek Cezary Przybylski wziął dziś udział w konsultacjach dotyczących przebiegu łączników drogi ekspresowej S3 z Kamienną Górą oraz Aglomeracją Wałbrzyską, które odbyły się w Szczawnie - Zdroju.

[więcej]

20 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i meliorację w gminach

Dodano: 27-03-2018

Blisko 130 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Pieniądze trafią do 104 gmin i 23 powiatów w całym regionie.

[więcej]