rozmiar czcionki: A | A | A

Zbliża się remont drogi Dzierżoniów - Łagiewniki

29.09.2010 10:06

Do 28 października 2010 r. można składać oferty w przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 384 na odcinku Dzierżoniów-Łagiewniki.

fot. Google Maps.

Remont przejdą dwa odcinki tej trasy o łącznej długości ok. 13,5 km, jeden o długości prawie 6 km, a drugi - o długości ok. 7,5 km. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość sieci drogowej łączącej zespół miast Bielawa-Dzierżoniów-Pieszyce z Wrocławiem przez drogę krajową nr 8.

W ramach inwestycji powstaną obejścia drogowe dwóch miejscowości: Sieniawki i Uciechowa. Na pozostałych przebudowywanych odcinkach zostanie m.in. poszerzony korpus istniejącej drogi pod nową nawierzchnię. Zostanie też wykonana nowa nawierzchnia drogi głównej wraz z poboczami, skrzyżowaniami, chodnikami, kanalizacją i przejściami dla zwierząt. Zaplanowano również budowę wiaduktu nad drogą gminną i budowę mostów nad istniejącymi rowami oraz montaż barier i poręczy stalowych. Wyremontowane lub wybudowane zostaną także przepusty.

Prace potrwają dwa lata od daty podpisania umowy z wykonawcą. Projekt przewidziany jest do wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość tej inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą prac.