rozmiar czcionki: A | A | A

Z przedsiębiorcami o PPP

28.03.2011 22:50

W urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Zachodniej Izby Gospodarczej. Członek zarządu Jerzy Łużniak opowiedział im o projekcie powierzenia zarządzania drogami wojewódzkimi partnerom prywatnym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. PPP daje ogromną szansę na doprowadzenie do gruntownej modernizacji sieci drogowej na Dolnym Śląski.

Federacja Pracodawców Polski Zachodniej

Pomysł, aby na remonty i utrzymanie dróg pieniądze wyłożyły prywatne firmy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiciele firm z entuzjazmem odnosili się do tej współpracy. Otóż dostrzegają oni w PPP ogromną szansę na uporządkowanie kwestii związanych z drogami w naszym województwie.

Spotkanie z Zachodnią Izbą Gospodarczą było kolejnym z cyklu spotkań, z organizacjami przedsiębiorców, dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego. W zeszłym tygodniu członek zarządu Jerzy Łużniak spotkał się z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Federacji Pracodawców Polski Zachodniej oraz w Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej. - Jeśli uda nam się wszystko zrealizować zgodnie z naszymi zamierzeniami, to z jednej strony pojawi się kapitalna możliwość rozwoju dolnośląskich małych i średnich firm, a z drugiej za kilka lat będziemy mieli porządnie wyremontowaną i zarządzaną sieć dróg wojewódzkich - powiedział członek zarządu Jerzy Łużniak.

Federacja Pracodawców Polski Zachodniej
Zachodnia Izba Gospodarcza
Zachodnia Izba Gospodarcza