rozmiar czcionki: A | A | A

Wschodnia Obwodnica Wrocławia będzie kontynuowana!

16.12.2015 09:21

O szczegółach realizacji tej ważnej dla całego Wrocławia i okolicznych miejscowości inwestycji i przebiegu jej południowej części mówili na konferencji prasowej Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa. Spotkanie z dziennikarzami i mieszkańcami zorganizowano w siedzibie Rady Osiedla Ołtaszyn - jednej z największych południowych dzielnic Wrocławia, oczekującej szybkiego kontynuowania budowy obwodnicy.

Przypomnijmy, że chodzi o odcinek z Żernik Wr. do Bielan Wr. przez miejscowość Wysoka, liczący ok. 6 km długości. To rozwiązanie najprostsze, najszybsze i najbardziej ekonomiczne, opierające się na korytarzu drogowym zaplanowanym w tym miejscu blisko dwadzieścia lat temu.


Do wybudowania pozostaje również 8-kilometrowy odcinek północny trasy, między Łanami a Długołęką. Obecnie, kierowcy mają do dyspozycji dwa odcinki WOW: z Siechnic (dk 94) do Łanów (dw 455) wraz z dwoma mostami: na rz. Odrze i na rz. Oławie oraz Siechnice - Żerniki Wr. (dw 395 Wrocław - Strzelin i przedłużenie ul. Buforowej we Wrocławiu).


Na obwodnicę czekają mieszkańcy Wrocławia i okolicznych miejscowości. Stolica regionu potrzebuje natychmiastowej budowy tej trasy. Dokończenie całej WOW planowane jest do roku 2020. Koszt całej inwestycji od Długołęki do Bielan Wrocławskich, to ok. 600 mln zł.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia wybudowana w całości stworzy razem z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A-8 pierścień drogowy wokół Wrocławia. Dwa czynne odcinki obwodnicy już odciążają południowy wjazd do Wrocławia, tworząc udogodnienie dla kierowców także w ruchu lokalnym w obrębie miasta.