rozmiar czcionki: A | A | A

Wschodnia obwodnica Oleśnicy już otwarta

20.12.2021 15:19

Ponad 3 kilometry nowej trasy i wartość ponad 38 milionów złotych – wschodnia obwodnica Oleśnicy została dziś otwarta w obecności samorządowców, wojewody oraz inwestora – Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował członek zarządu Tymoteusz Myrda.

- Wschodnia Obwodnica Oleśnicy to bardzo ważna inwestycja. Powstało ponad 3 km nowej drogi, a w skład tego wchodzą m.in. usprawniające ruch ronda, przejazd przez tory kolejowe, ciągi pieszo-rowerowe i oświetlenie drogowe. Mam nadzieję, że nowa droga będzie służyć mieszkańcom Oleśnicy i nie tylko, a także podniesie komfort życia i zwiększy bezpieczeństwo  -  mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – To z pewnością nie będzie ostatnia inwestycja drogowa, którą z powodzeniem będziemy oddawać w najbliższym czasie. Po kolei, sukcesywnie i konsekwentnie realizujemy kolejne inwestycje drogowe na terenie Dolnego Śląska – dodaje.


Umowę na realizację trasy podpisano z firmą Budimex w sierpniu 2018 roku. Inwestycja w 85% jest finansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach ZiT. Nowa droga powstała od skrzyżowania z ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ul. Warszawską (długość 2,74 km) oraz rozbudowano DW 373 od skrzyżowania z ul. Warszawską do węzła S8 (długość 1,4 km).


W sumie inwestycja obejmowała budowę 4 rond (z ulicami Krzywoustego, Strefową, Wileńską i Warszawską), przejazdu kolejowo-drogowego kat. C (skrzyżowanie z linią kolejową nr 181 relacji Herby Nowe - Oleśnica), ścieżki rowerowej i chodników. Dzięki nowej trasie ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum Oleśnicy, co zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i komfort życia w mieście.