rozmiar czcionki: A | A | A

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Oławie już otwarty

26.09.2019 14:01

Dobra wiadomość dla przyszłych kierowców z powiatu oławskiego. Nowy oddział WORD-u w Oławie jest już w pełni przystosowany do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii „B” i właśnie został oficjalnie otwarty. W uroczystości uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W nowym oddziale będą odbywać się teoretyczne i praktyczne egzaminy na kategorię „B” prawa jazdy. Uruchomienie oławskiego WORD-u nastąpiło dzięki uchwałom Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Zarządowi Województwa. Prace przygotowawcze do otwarcia oławskiego WORD-u trwały około trzech miesięcy. W efekcie powstał w pełni funkcjonalny ośrodek egzaminowania, przystosowany do odbywania nawet około 30 egzaminów praktycznych i teoretycznych w ciągu dnia.


- Stworzenie nowego oddziału WORD-u w Oławie to odpowiedź na zapotrzebowanie kandydatów na kierowców z regionu, dla których możliwość zdawania egzaminu blisko miejsca zamieszkania stanowi duże ułatwienie ze względów praktycznych i logistycznych. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu oławskiego chętnie będą przystępować do egzaminów tutaj i życzę powodzenia wszystkim przyszłym kierowcom – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Otwarcie nowego oddziału WORD pozwoli wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych kierowców, którzy już nie będą musieli jeździć do oddalonych ośrodków aby podejść do egzaminu. W początkowej fazie funkcjonowania oławskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu będzie kierował do pracy w oddziałach pracowników (w tym egzaminatorów) już zatrudnionych w jednostce macierzystej.