rozmiar czcionki: A | A | A

W Bolesławcu o drogach

06.10.2011 17:32

W Bolesławcu, jednym z największych miast Borów Dolnośląskich, samorządowcy rozmawiali nt. modernizacji infrastruktury drogowej i zarządzania drogami wojewódzkimi. Z dziennikarzami spotkali się Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak i prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Podczas konferencji prasowej członek zarządu województwa Jerzy Łużniak poinformował zgromadzonych o zamiarze przekazania z dniem 1 kwietnia 2012 r. letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich gminie Bolesławiec. Wysokość  proponowanej dotacji celowej na utrzymanie dróg (bez remontów i inwestycji) wynosi 236.561 zł. Warto zaznaczyć, że długość dróg wojewódzkich przebiegających przez miasto liczy 13,569 km.

Ważnym tematem było również znaczenie ul. Kościuszki w kontekście powstałej autostrady A4 i związanego z tym zwiększonego natężenia ruchu w tej części miasta. Przy tej okazji prezydent miasta rozpoczął dyskusję nt. bliskości bolesławieckich terenów inwestycyjnych do autostrady. Briefing zakończył przedstawiciel Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który przedstawił niezwykle dobrą wiadomość dla gminy - plan modernizacji ul. Kościuszki (droga wylotowa) od ronda do miejscowości Łąka oraz budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Garncarskiej, Gdańskiej, Kubika i Łokietka.

www.um.boleslawiec.pl