rozmiar czcionki: A | A | A

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 345 w Budziszowie Wielkim

26.11.2010 14:57

Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 345 w Budziszowie Wielkim. To oznacza, że przejazd tą trasą będzie utrudniony.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. sxc.hu).

Odnawiany odcinek drogi wojewódzkiej nr 345 w trakcie prac będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Pojazdy o wadze pow. 5 t pojadą przez Środę Śląską, Kąty Wrocławskie i autostradę A-4. Auta o wadze do 5 t będą mogły zaś ominąć plac budowy jadąc lokalną drogą gminną obok zamkniętego odcinka. Utrudnienia potrwają do końca grudnia 2010 r.

Na remontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 345 drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni z brukowanej na asfaltową. Wybudują też kanalizację deszczową i naprawią przydrożne chodniki.

Remont drogi wojewódzkiej nr 345 objął odnowę trzech odcinków - dwa są remontowane w Budziszowie Wielkim, a jeden w Chełmie – o łącznej długości ok. 500 m. Koszt zadania wynosi ok. 750 tys. zł i jest finansowany ze środków budżetu województwa.

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in. wymianę nawierzchni jezdni z brukowej na bitumiczną, wyrównanie podbudowy, naprawę chodników oraz elementów kanalizacji deszczowej. Wykonawcą jest PW-SERVICE Zakład Usług Specjalistycznych z Wrocławia.