rozmiar czcionki: A | A | A

Szybciej i bezpieczniej pociągiem z Wrocławia do Trzebnicy

05.10.2010 12:36

Dobiegają końca prace przy remoncie rogatek i samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na linii kolejowej Wrocław Zakrzów - Trzebnica. Sygnalizatory są już zamontowane. Obecnie trwa ich testowanie.

Szynobusy z Wrocławia do Trzebnicy pojadą szybciej.

Prace budowlane są prowadzone w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Przetarg na wykonanie wygrało w marcu br. konsorcjum firm Teletechnika z Warszawy i ZPUH MADLER z Poznania. Koszt zadania wynosi ok. 3 mln zł. Prace mają się zakończyć w połowie października br.

Rogatki oraz sygnalizacja poprawią bezpieczeństwo ruchu kolejowego i samochodowego na przejazdach w Zakrzowie oraz w Siedlcu Trzebnickim. Dzięki takiej operacji poprawie ulegną parametry techniczne linii nr 326. Szynobusy będą kursowały z prędkością 70 km/h, co sprawi, że podróż z Wrocławia do Trzebnicy będzie krótsza. Planowane zakończenie prac w połowie października br.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei do końca 2010 r. planuje też wyremontować kolejne przejazdy znajdujące się na tej linii - przy ul. Starodębowej i Pawłowickiej na wrocławskich Pawłowicach.

Źródło: DSDiK.