rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszył remont drogi wojewódzkiej nr 381 w Nowej Rudzie-Słupcu

29.10.2010 13:11

Rozpoczął się remont skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 381 z drogą powiatową nr 3312D w Nowej Rudzie-Słupcu. W związku z pracami zmieniła się organizacja ruchu na tej trasie. Drogowcy rozpoczęli przebudowę skrzyżowanie ulic Słupieckiej-Kłodzkiej z ulicami Radkowską i E. Kwiatkowskiego.

To skrzyżowanie w Nowej Rudzie będzie wyremontowane.

Prace związane z przebudową zostały podzielone na trzy etapy. W trakcie pierwszego i drugiego, zamknięty będzie wlot ul. E. Kwiatkowskiego do drogi wojewódzkiej. Ze względu na konieczność zapewnienia zaplecza dla placu budowy zamknięto też wlot ul. Radkowskiej, czyli odcinek drogi powiatowej prowadzący do drogi wojewódzkiej nr 381. Podczas trzeciego etapu remontu uruchomiony zostanie jeden pas ruchu z możliwością wjazdu z ul. E. Kwiatkowskiego na ul. Słupiecką.

Kierowcy podróżujący tą drogą muszą liczyć się z utrudnieniami. Na czas remontu obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu, w tym ruch wahadłowy.

Wytyczono też objazdy:
- zamknięcie ul. Radkowskiej – objazd do drogi nr 381 przez ul. Spacerową i Bożkowską;
- zamknięcie ul. E. Kwiatkowskiego – dojazd do drogi wojewódzkiej nr 381 wyznaczono poprzez Dębówkę, Dzikowiec do Woliborza (dla jadących w kierunku Dzierżoniowa).

W czasie przebudowy stara nawierzchnia i elementy ulic zostaną rozebrane, a drogowcy wybudują nową jezdnię na ul. Radkowskiej i E. Kwiatkowskiego na odcinku o długości ok. 155 m. Przebudują też nawierzchnie jezdni ul. Słupieckiej i Kłodzkiej na wlotach o długości ok. 100 m, krawężniki i chodniki. W miejscu istniejącego mostu zostanie wybudowany nowy, koryto potoku Dzik zostanie przebudowane razem z odcinkami muru oporowego. Wymienią też sygnalizację świetlną, linię energetyczną, kanalizację deszczową, wodociąg, sieć telekomunikacyjną i oświetlenie drogowe.

Wykonawcą prac jest wrocławska firma "Heilit+Woerner". Remont będzie kosztował ok. 4 mln zł. Środki na przebudowę drogi pochodzą z budżetu województwa. Prace potrwają do końca lipca 2011 r.