rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczyna się realizacja budowy nowego mostu na Odrze

30.01.2009 13:27

Marszałek Marek Łapiński i wicemarszałek Piotr Borys wizytowali w piątek, 30 stycznia, miejsce w okolicach Ciechanowa, w którym rozpocznie się niedługo budowa nowego mostu na Odrze.

 Jest to jedno z zadań Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, który realizuje założenia koncepcji „zielonego światła” dla budowy dróg i mostów na Dolnym Śląsku.  Zadanie to dotyczy modernizacji dróg Zagłębia Miedziowego. Most w Ciechanowie połączy nasze województwo z Wielkopolską, przez Górę i Leszno. Na wniosek Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zamierzenia budowlanego pn.  „Budowa mostu na rzece Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Radoszyce - Ciechanów, od km 0+000 do km 1+695”. Decyzja ta rozpocznie fazę realizacji budowy nowego mostu na terenie Dolnego Śląska.

Marszałek Marek Łapiński wprowadził w życie plan radykalnego przyspieszenia budowy dróg i mostów na Dolnym Śląsku. Głównym elementem koncepcji „Zielonego Światła” dla budowy dolnośląskich dróg jest nowy Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI), który został 30 października przyjęty przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Dzięki przyjęciu koncepcji marszałka Łapińskiego ruszy w końcu budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i innych ważnych dróg na Dolnym Śląsku.