rozmiar czcionki: A | A | A

Postępy na budowie obwodnicy Dobroszyc

17.11.2010 13:53

Trwają prace na budowie obwodnicy Dobroszyc. W środę Marszałek Marek Łapiński, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski oraz wójt Dobroszyc Jan Głowa sprawdzali, jak postępują prace na budowie tej trasy.

Dotychczas wykonano tam ok. jednej czwartej przewidzianych zadań. Trwają roboty drogowe i budowa kanalizacji deszczowej, a także sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. W najbliższych tygodniach zaplanowano drogowcy zaczną układać warstwy masy bitumicznej, rozpoczną też prace nad fundamentami ekranów akustycznych.

Obwodnica Dobroszyc - odcinek drogi o długości ok. 1,5 km - połączy ulice Trzebnicką i Oleśnicką. Będzie to element drogi wojewódzkiej nr 340. Dzięki niej, auta będą mogły ominąć centrum miasta. To sprawi, że w Dobroszycach będzie bezpieczniej. 

Projekt ten jest współfinansowany z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007-2013. W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym dla Województwa Dolnośląskiego zaplanowano na to zadanie 10 mln zł. Droga ma być gotowa najpóźniej w listopadzie 2011 r.