rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy autobus dla uczniów z niepełnosprawnościami

16.09.2019 09:04

Samorząd województwa kupił autobus dla Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 we Wrocławiu. W uroczystości przekazania uczestniczył wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Nowy pojazd to autobus turystyczny z 30 miejscami, automatyczną skrzynią biegów, systemami bezpieczeństwa ABS i EPS oraz przedziałem pasażerskim wyposażonym w multimedia. Spełnia obowiązujące normy i standardy do przewozu osób z niepełnosprawnościami.


− Poprzedni autobus, ze względu na zły stan techniczny, wymagał ciągłych napraw. Zakup nowego był konieczny. Teraz uczniowie z ośrodka będą dowożeni na zajęcia wygodnym, nowoczesnym pojazdem – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Środki na zakup autobusu pochodzą z Budżetu Województwa Dolnośląskiego i wynoszą prawie 600 tys. zł. Nowy pojazd został już przekazany Dolnośląskiemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Dworskiej we Wrocławiu.


− Zależy nam na bezpieczeństwie podopiecznych, którzy uczą się w naszych placówkach, zwłaszcza tych ze szkoły przy ul. Dworskiej, wymagających szczególnej opieki.  Tym bardziej, że na niektóre zajęcia muszą dojeżdżać, bo prowadzone są nie tylko na terenie ośrodka – zaznacza wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.