rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego

21.11.2018 11:11

Dwie nowe, kluczowe dla powiatu oławskiego inwestycje drogowe dla powiatu oławskiego zapowiedzieli we wtorek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Pierwsza z nich to budowa nowego mostu na Odrze, zrealizowana w ramach programu rządowego Mosty dla Regionów. Przeprawa połączy Oławę i Jelcz Laskowice, odciążając zakorkowaną drogę wojewódzką 455.

Nawet do 80% środków przeznaczonych na inwestycję (szacowaną na około 100 mln zł) będzie pochodziło z pieniędzy rządowych. Resztę dołożą samorządy lokalne. W konferencji wzięli także udział starostwa oławski Zdzisław Brezdeń oraz burmistrzowie Oławy Tomasz Frischmann i Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. Druga inwestycja to od dawna wyczekiwana przez mieszkańców obwodnica Oławy, sfinansowana w całości ze środków rządowych.

- Projekty, które przedstawiliśmy, pokazują, jak ważna będzie w tej kadencji dobra współpraca między rządem i lokalnymi samorządami. Przeprawa mostowa oraz obwodnica to kluczowe inwestycje dla wschodniej części województwa, które znacząco przyczynią się do wzrostu jakości życia mieszkańców - powiedział marszałek Cezary Przybylski. Most nad Odrą powinien być gotowy do końca 2020 roku. Budowa obwodnicy potrwa około pięć lat.