rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa ścieżka rowerowa między Dzierżoniowem i Pieszycami

08.10.2010 15:06

Dolnośląscy miłośnicy rowerowych wypraw od piątku mogą podróżować po nowej ścieżce na odcinku między Pieszycami i Dzierżoniowem. W uroczystości otwarcia szlaku wziął udział członek Zarządu Województwa, Zbigniew Szczygieł.

Nowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 383 na odcinku między ul. Martwą w Pieszycach i ul. Ciepłowniczą w Dzierżoniowie. Kosztowała ponad 4 mln zł. W piątek nowy szlak rowerowy otworzył Zbigniew Szczygieł (Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego). W uroczystości uczestniczyli też m.in. Mirosław Obal (Burmistrz Pieszyc) i Marek Piorun (Burmistrz Dzierżoniowa).

Budowa ścieżki była współfinansowana ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gmin – Pieszyce i Dzierżoniów (Pieszyce – 735 916 zł, Dzierżoniów – 50 000 zł) i zajęła robotnikom dwa lata.Ciąg pieszo-rowerowy ma ponad 3 km długości, jest oświetlony i wyposażony w miejsca obsługi podróżnych. Wymieniono tam też system odwodnienia gruntu. Wykonawcą było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.