rozmiar czcionki: A | A | A

Informacja dotycząca refundacji ulg w komunikacji autobusowej w 2018 roku

09.11.2017 11:32

Uprzejmie informujemy, że obecnie w Sejmie trwają prace legislacyjne, które mają na celu wydłużenie okresu obowiązywania dotychczasowych przepisów w zakresie dopłat do przewozów pasażerskich w komunikacji autobusowej z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych.

W projekcie Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018 proponowana jest nowelizacja Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która przesuwa okres obowiązywania dotychczasowych zasad do 31 grudnia 2018.


Ważne:


Przewoźnicy, którzy chcieliby uzyskać w roku 2018 dopłaty do autobusowych przewozów pasażerskich z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych, powinni złożyć wnioski o zawarcie umowy określającej szczegółowe zasady przekazywania Przewoźnikowi dopłat do przewozów pasażerskich z tytułu stosowania obowiązujących ulg ustawowych w tych przewozach.


W  przypadku, gdy była zawarta umowa w roku 2017, a treść załącznika nr 1 do ww. umowy jest aktualna, wystarczy dołączyć do wniosku o umowę aktualny wykaz linii.