rozmiar czcionki: A | A | A

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - galeria zdjęć

18.11.2010 15:09

Trwają prace na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy i informację o postępach w pracach.

fot. Skanska.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia (WOW), nazywana też trasą Bielany-Łany-Długołęka  to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja ta warta jest prawie 800 mln zł.

Dzięki WOW, kierowcy zyskają szybkie i wygodne połączenie Autostrady A4 i drogi wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy. To sprawi, że nie będą musieli przedzierać się przez uliczne korki w stolicy Dolnego Śląska. Wschodnia obwodnica, wspólnie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, stworzy kompleksowy ring wokół miasta.

Aktualny stan prac na budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia:

1.Obiekty inżynierskie

- most przez Oławę MD2 o długości 102 m – wykonano rusztowanie pod konstrukcję nośną mostu, trwa wykonywanie deskowania i zbrojenia konstrukcji nośnej przęseł skrajnych.

- most MD3 o długości 120 m –  konstrukcja nośna mostu zabetonowana i rozszalowana, rozpoczęto prace związane z wyposażaniem pomostu

- estakada ET1 o długości 614 m – wykonano wszystkie podpory, zabetonowano siedem przęseł, trwaja prace przy skablowaniu linii 110kV, po skablowaniu rozpoczna sie prace przy kolejnych przęsłach.

- Estakada MD4 o długości 532 m – większosc fundamentów podpór i filarów wykonano, trwaja prace przy wykonaniu ostatnich podpór
 
- most MD4 przez Odrę o długości 286 m – wykonano całą konstrukcję nośną od strony Łanów w technologii nawisowej, rozpoczęto wykonywanie konstrukcji nośnej mostu - również w technologii nawisowej - od strony Siechnic. Trwa deskowanie i zbrojenie konstrukcji przęsła pomiędzy przyczółkiem od strony Łanów a konstrukcją nawisową, a na koniec listopada zaplanowano betonowanie pierwszej części.

- wykonano w stanie surowym trzy przejścia dla zwierząt oraz konstrukcję przepustu technologicznego.

- wiadukt WD4 o długości 14 m w Łanach – konstrukcja wykonana w całości.
- wykonano 12 przepustów z rur stalowych.

2. Roboty drogowe

Trwają prace przy wykonaniu nasypów z piasku i mieszanek popiołowo-piaskowych.