rozmiar czcionki: A | A | A

Będzie nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

15.02.2011 15:04

Dziś w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisana została umowa na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Umowę na realizację łącznika aglomeracyjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8 (Bielany-Łany-Długołęka) podpisał dyrektor DSDiK (inwestor) oraz przedstawiciel firmy EUROVIA POLSKA SA z Kobierzyc (wykonawca). W spotkaniu uczestniczył Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Umowa obejmie m.in. budowę nowoczesnego, dwupoziomowego skrzyżowania pomiędzy drogą krajową nr 94 a powstającą drogą wojewódzką, przebudowę istniejącej drogi krajowej nr 94 na odcinku dojazdowym do nowego skrzyżowania, budowę jezdni drogi wojewódzkiej Bielany-Łany-Długołęka oraz przebudowę dróg bocznych kolidujących z projektowaną inwestycją. Wykonawca będący liderem konsorcjum firm EUROVIA POLSKA SA i niemieckiej EUROVIA BETON Gmbh z Berlina, będzie też musiał zbudować drogi obsługujące przylegające tereny (np. dojazdy do pól). Koszt zakontraktowanych dzisiaj prac to 56,6 mln zł, a ich zakończenie planuje się na styczeń 2013 roku.

Więcej informacji na temat podpisanej dzisiaj umowy znaleźć można na stronie: http://dsdik.wroc.pl/

****
Wschodnia Obwodnica Wrocławia (WOW), nazywana też trasą Bielany-Łany-Długołęka  to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dzięki WOW, kierowcy zyskają szybkie i wygodne połączenie autostrady A4 i drogi wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy. To sprawi, że nie będą musieli przedzierać się przez uliczne korki w stolicy Dolnego Śląska. Wschodnia obwodnica, wspólnie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, stworzy kompleksowy ring wokół miasta.