rozmiar czcionki: A | A | A

Formularz zgłoszeniowy na szkolenia realizowane w ramach projektu "Dobre Prawo - Dobre Rządzenie"


1 od 1

Formularz Zgłoszeniowy

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że:*

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że:*

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że:*

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że:*

Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że:

Oświadczam,*


DORADZTWO

W ramach projektu „Dobre Prawo – Dobre Rządzenie”


SZKOLENIA

W ramach projektu „Dobre Prawo – Dobre Rządzenie” deklaruję chęć udziału w następujących dwóch szkoleniach*:

UWAGA!

Uczestnik projektu może zadeklarować chęć udziału w szkoleniu zgodnie z następującą zasadą: osoby zatrudnione na stanowisku kierowniczym mogą wziąć udział w szkoleniu w ramach modułu I oraz II lub III, pozostali pracownicy mogą wziąć udział w szkoleniu w ramach modułu II i III.

:

Zarządzenie procesem w stanowieniu aktów prawa miejscowego metodą projektową – uczestnicy mają się dowiedzieć jak jasno i precyzyjnie stawiać cele i zadania pracownikom, jak korzystać z doświadczenia i rad pracowników, jak dobierać odpowiednie osoby do konkretnych zadań, jak zwiększyć zaangażowanie pracowników. Szkolenia te mają na celu usprawnienie organizacji czasu pracy w urzędach i nadzoru ze strony kierowników tych urzędów nad pracą podległych pracowników.

Szkolenie 1-dniowe (8 godzin)

:

Techniki redagowania uchwał oraz kolejność postępowania podczas ich stanowienia w jednostkach samorządu terytorialnego – jest to szkolenie skierowane do pracowników, których zadaniem jest m.in. przygotowanie projektów aktów prawnych wydawanych przez organy władzy lokalnej. Szkolenie z mechanizmów i zasad redagowania aktów prawnych, ustalonych m.in. w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 czerwca 2002 r. w sprawie „Zasad techniki prawodawczej”.

– Uchwała jako instytucja prawa samorządowego

– Budowa uchwały

– Formułowanie treści uchwały, oznaczenie przepisów uchwały i ich systematyzacja

– Treść uchwały

– Uzasadnienie do uchwały

Szkolenie 2-dniowe (16 godzin)

:

Techniki redagowania aktów administracyjnych oraz kolejność postępowania podczas ich stanowienia w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie to jest uzupełnieniem II Modułu. Celem tego szkolenia jest zwrócenie uwagi na to, że stanowienie prawa miejscowego jest procesem, który wymaga podejmowania określonych działań w określonym czasie. Podczas szkolenia uczestnicy mają zdobyć wiedzę pozwalającą zachować zgodność uchwał i aktów administracyjnych z prawem w aspekcie formalnym i merytorycznym.

Szkolenie 2-dniowe (16 godzin)


* - pola wymagane