rozmiar czcionki: A | A | A

Program theJourney 2014 – inicjatywa edukacyjna stowarzyszenia Climate-KIC

12.02.2014 17:05

Program theJourney to inicjatywa edukacyjna stowarzyszenia Climate-KIC skierowana do studentów, doktorantów, młodych naukowców i przedsiębiorców. Ten intensywny, pięciotygodniowy, realizowany w okresie wakacyjnym, wyjazd szkoleniowo-warsztatowy, wychodzi naprzeciw innowacjom związanym ze zmianami klimatu.

Program theJourney skupia się na tematyce łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonej i niskowęglowej gospodarki. W ramach programu studenci, doktoranci, młodzi naukowcy i przedsiębiorcy odbędą szereg interaktywnych wykładów z profesorami akademickimi oraz przedstawicielami środowiska biznesowego, a także wezmą udział w wizytach studyjnych oraz warsztatach, zdobywając tym samym niezbędną wiedzę do prowadzenia własnego biznesu związanego z tematyką pro-klimatyczną. Ostatni etap theJourney polega na opracowaniu biznesplanu, jego weryfikacji, właściwej prezentacji oraz poddaniu ocenie. Najlepsze propozycje zostaną nagrodzone.


W 2014 r. uczestnicy theJourney będą mogli wybrać jedną spośród sześciu propozycji wyjazdowych i odbyć kurs we wskazanym regionie Europy w trzech następujących po sobie lokalizacjach:


6 lipca - 9 sierpnia
1. Holandia > Berlin > Bolonia
2. Paryź > Walencja > Bolonia

3 sierpnia - 6 września
3. Hesja > Zurych > Holandia
4. Monachium > Budapeszt > Holandia
5. Londyn > Kopenhaga > Dolny Śląsk
6. Warwick > Berlin > Dolny Śląsk

W ramach programu uczestnicy mają zagwarantowane niemal 100% finansowanie wydatków: zakwaterowanie, wyżywienie, przejazdy pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, materiały szkoleniowe. Uczestnicy ponoszą jedynie koszt dojazdu do miejsca pierwszego kursu oraz powrót do domu po zakończeniu cyklu szkoleń.


Wkrótce zostanie uruchomiona rejestracja, w ramach której kandydaci będą musieli odpowiedzieć na pytania związane z edukacją, osiągnięciami oraz zainteresowaniami.

Aplikacje przyjmowane będą najprawdopodobniej do końca marca i podlegać będą ocenie w ramach następujących kryteriów:
1. Przedsiębiorczość aplikującego – studia, praktyka, praca, badane studium przypadku, własna działalność, itp.,
2. Motywacja do udziału w programie Climate-KIC – znajomość tematyki Climate-KIC, strategii, kierunków działania, itp.,
3. Dodatkowa działalność – koła naukowe, stowarzyszenia, publikacje, konkursy, itp.,
4. Zainteresowanie zmianami klimatycznymi – wynikające z kierunku studiów, jak i dodatkowych zainteresowań,
5. Przynależność do grupy najlepszych studentów (do najlepszych 25% studentów),
6. List/y rekomendacyjny/e – z uczelni, od pracodawcy, ze stowarzyszenia lub innej współpracującej jednostki,
7. Rozmowa kwalifikacyjna (sprawdzana będzie motywacja i poziom j. angielskiego) – przeprowadzana we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ lub na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego (kandydat będzie indywidualnie informowany o terminie i miejscu rozmowy).
 
Wymaganymi dokumentami, stanowiącymi załącznik do aplikacji są: CV, skan potwierdzenia wyników z dwóch ostatnich semestrów, skan wszelkich innych dokumentów świadczących o wykształceniu, przebytych kursach, zdobytym doświadczeniu, listy rekomendacyjne.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tym programie, proszeni są o jak najszybszy kontakt mailowy z p. Elżbietą Szlauer - elzbieta.szlauer@eitplus.pl z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.


Zapraszamy do obejrzenia filmów dokumentujących ostatnie edycje theJourney, zawierających m.in. wywiady z uczestnikami oraz prezentujących charakter prowadzonych przez pięć tygodni zajęć: 2012, 2013 (I), 2013 (II).

Więcej informacji nt. inicjatyw edukacyjnych realizowanych w ramach Climate-KIC: http://www.climate-kic.org/for-students/