rozmiar czcionki: A | A | A

Prezentacja Dolnego Śląska podczas Europejskiego Szczytu Miast i Regionów

Dodano: 19-03-2024

10. Europejski Szczyt Miast i Regionów odbył się z inicjatywy Europejskiego Komitetu Regionów. Wydarzeniu towarzyszył festiwal miast i regionów prezentujący różnorodność regionów UE.

[więcej]

O dolnośląskich tradycjach winiarskich w Brukseli

Dodano: 23-11-2023

Promocja polskiego wina i zwiększenie widoczności polskich producentów wina na rynku belgijskim, a także promocja polskich regionów winiarskich to główne cele Festiwalu Polskiego Wina w Brukseli.

[więcej]

Dolny Śląsk na 15. Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli

Dodano: 22-11-2023

W dniach 22-26 listopada 2023 r. Regionalne Biuro Województwa Dolnośląskiego bierze udział w dorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Brukseli.

[więcej]

Wizyta studyjna w zakładzie przetwarzania odpadów ISVAG w Antwerpii

Dodano: 20-07-2023

To już trzecia wizytacja w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu „Ecologic – Study Trails”, którego celem jest promocja ekologicznych rozwiązań z zakresu segregacji i utylizacji odpadów, stosowanych w innych regionach Unii Europejskiej. Tym razem samorządowcy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje międzygminna spółka ISVAG Antwerpen w Belgii.

[więcej]

International Humanitarian Aid Hub in Wrocław to help Ukraine

Dodano: 16-03-2022

Showing solidarity with war-stricken Ukraine and its people, Mr Cezary Przybylski, Marshall of the Lower Silesia Region, initiated the establishment of the International Humanitarian Aid Hub, operating in the Lower Silesian Innovation and Science Park in Wrocław. The Hub coordinates the collection of humanitarian aid that is later sent to areas of Ukraine where it is most needed.

[więcej]

Program LIFE: ponad 280 mln euro w ramach finansowania unijnego na projekty w zakresie środowiska,...

Dodano: 16-11-2020

Komisja Europejska zatwierdziła pakiet inwestycyjny o wartości ponad 280 mln euro z budżetu UE przeznaczony na ponad 120 nowych projektów w ramach programu LIFE. To finansowanie UE spowoduje uruchomienie inwestycji o łącznej wartości prawie 590 mln euro, co pozwoli osiągnąć ambitne cele w zakresie środowiska, przyrody i działań w dziedzinie klimatu. Kwota ta oznacza wzrost o 37 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

[więcej]

Budżet UE: Komisja Europejska przyjmuje porozumienie w sprawie pakietu o wartości 1,8 bln euro,...

Dodano: 10-11-2020

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła dziś porozumienie między Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi UE w Radzie w sprawie kolejnego długoterminowego budżetu Europy oraz tymczasowego narzędzia służącego odbudowie gospodarki – NextGenerationEU. Pakiet ten opiewa łącznie na 1,8 bln euro i kiedy zostanie przyjęty, stanie się największym pakietem, jaki kiedykolwiek finansowano za pomocą budżetu UE. Przewidziane w nim środki pomogą w odbudowie Europy po pandemii COVID-19, a za ich...

[więcej]