rozmiar czcionki: A | A | A

„Czy mogę być winna grosika?”. Karty płatnicze – czym są i do czego służą. Przekonaj się co wiesz...

Dodano: 11-10-2021

Uważaj na oszukańcze telefony lub maile. Nie daj się nabrać, zwróć uwagę kto naprawdę do Ciebie dzwoni. Tylko oszuści pytają o login czy hasło, proszą o zainstalowanie aplikacji lub o pełny numer karty, datę jej ważności czy o kod CVV2/CVC2. Trzeba uważać na popularny ostatnio sposób działania przestępców, którzy podszywają się pod znane instytucje finansowe.

[więcej]

Warsztaty w ramach CODE WEEK PL 2021 dla dzieci z ZSP Dobrzykowice

Dodano: 08-10-2021

W dniach 7 i 8 października 2021 r. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wydział Bezpieczeństwa we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w Warszawie, w ramach programu profilaktycznego pn. „ Bezpieczny Dolnoślązak” zorganizował warsztaty dla dzieci w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU Code Week). Warsztatami zostały objęte 4 klasy (około 80 dzieci) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

[więcej]

Szkolenie dla koordynatorów realizujących program "Bezpieczny Dolnoślązak".

Dodano: 22-02-2021

W dniu 18 lutego 2021 r. odbyło się szkolenie dla szkolnych koordynatorów realizujących program „Bezpieczny Dolnoślązak” w placówkach oświatowych.

[więcej]

Placówki zakwalifikowane do udziału w IV edycji programu Bezpieczny Dolnoślązak

Dodano: 11-02-2021

W dniu 12 lutego 2021 r. Zespół organizacyjny dokonał weryfikacji formalnej zgłoszeń do Programu Bezpieczny Dolnoślązak, przesłanych w wyznaczonym terminie.

[więcej]

Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczny Dolnoślązak".

Dodano: 27-01-2021

Zapraszamy wszystkich Dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych z terenu Dolnego Śląska do wzięcia udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak” - IV edycja.

[więcej]

Chrońmy swoje dane w sieci

Dodano: 15-12-2020

„Pandemia ubrała nas w maski. W mieszkaniach urządziła nam biura i szkoły. Przez internetowe kamery patrzą na nas współpracownicy i nauczyciele. Czy tylko oni?”. O tym jak uchronić się przed cyberprzestępczością informuje prowadzony przez samorząd województwa program Bezpieczny Dolnoślązak. Spot inaugurujący przyszłoroczną edycję programu już teraz można obejrzeć na antenie TVP3 Wrocław i w Internecie.

[więcej]

Zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, wypływające z kontaktu z używkami, dopalaczami i narkotykami -...

Dodano: 29-09-2020

Jak rozpoznać substancje psychoaktywne, rozmawiać o zagrożeniach, rozwiązywać problemy uzależnienia i narkomanii, jak skutecznie walczyć z tym zjawiskiem? Na te pytania odpowiedzią jest program „Bezpieczny Junior” realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Komendę Wojewódzką Policji oraz Telewizję Polską (TVP3 Wrocław).Osoby zażywające narkotyki potrafią doskonale maskować zarówno posiadanie nielegalnych substancji, jak i swoje uzależnienie. Od tego,...

[więcej]