rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie akcji przeciwpowodziowej

Dodano: 28-05-2010

Wstępne podsumowanie akcji przeciwpowodziowej 2010 w Województwie Dolnośląskim.

[więcej]

Działania Zarządu w zakresie bezpieczeństwa publicznego

Dodano: 28-05-2010

Działania Zarządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie zadań związanych z bezpieczeństwem publicznym.

[więcej]

Znamy już finalistów konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć"

Dodano: 18-05-2010

Drużyny Przedszkola Miejskiego nr 27 w Jeleniej Górze (w kategorii klas "0"), Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie (kat. klas I-III), Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim (klasy IV-VI) oraz Karolina Gławdecka reprezentująca Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze (kategoria "Gimnazjaliści") to finaliści V Edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.

[więcej]

Konferencja: Powódź a środowisko - dobre praktyki

Dodano: 07-05-2010

Dolny Śląsk jest wyjątkowo zagrożony powodziami. W Kotlinie Kłodzkiej, co kilka lat powtarzają się klęski żywiołowe. Jak zapewnić bezpieczeństwo dla mieszkańców? Jak zapobiegać nieracjonalnym tendencjom zagospodarowania terenów narażonych na wylewy rzek? Odpowiedzi m.in. na te pytania szukali uczestnicy trzydniowej konferencji „Dolny Śląsk. Powódź a środowisko. Dobre praktyki”, która odbyła się w Polanicy Zdroju w dniach 21-23 kwietnia.

[więcej]

Modernizacja magazynów przeciwpowodziowych w województwie dolnośląskim

Dodano: 09-04-2010

Zarząd województwa dolnośląskiego dofinansował kwotą 3 394 254,40 mln złotych modernizacje i przebudowę 5 budynków magazynów przeciwpowodziowych w miejscowościach: Bolesławiec (gm. Bolesławiec), Lwówek Śląski (gm. Lwówek Śl.), Słup (gm. Męcinka), Kiełczów (gm. Długołęka) i Luboszyce (gm. Jemielno) w części budowlanej i instalacyjnej oraz na wyposażenie magazynów w sprzęt do przechowywania i transportu materiałów w ramach projektu "Magazyny przeciwpowodziowe - modernizacja, woj....

[więcej]

Bezpieczniej w Jeleniej Górze i okolicach

Dodano: 29-03-2010

Jelenia Góra i okoliczne miejscowości zyskają lepszą ochronę przeciwpowodziową. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę o remoncie urządzeń regulujących rzekę Kamienną.

[więcej]

Będzie bezpieczniej w miejscowościach turystycznych

Dodano: 25-03-2010

Zmodernizowane komisariaty i rozbudowane systemy monitoringu z pewnością wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających Dolny Śląsk turystów. Umowę przekazującą dotację na ten cel podpisał dziś Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Marek Łapiński.

[więcej]