rozmiar czcionki: A | A | A

Aeroprakt rozpoczął służbę w policji

Dodano: 21-06-2011

Metalowy, lekki, dwumiejscowy, z fantastyczną widocznością z przeszklonej kabiny i wszelkimi standardami bezpieczeństwa. Mowa o Aeroprakt-22LS, samolocie sfinansowanym ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który od dziś jest do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W przekazaniu maszyny na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Sztandar dla oleśnickich żołnierzy

Dodano: 03-06-2011

Wbijanie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru i wręczanie ryngrafów pamiątkowych jego fundatorom - takie wydarzenia miały miejsce podczas przekazania sztandaru dla 2. Kompanii Regulacji Ruchu w Oleśnicy. W uroczystości uczestniczyli gen. Czesław Piątas, Sekretarz Stanu ds. Społecznych i Profesjonalizacji Ministerstwa Obrony Narodowej, wicemarszałek Dolnego Śląska Marek Łapiński, lokalni samorządowcy i mieszkańcy powiatu.

[więcej]

Uczę się bezpiecznie żyć

Dodano: 31-05-2011

Wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy, bezpiecznie poruszać się po drogach, dbać o ekologię, a także zachować się podczas powodzi lub pożaru. Mowa o uczestnikach dolnośląskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. Uczniowie zerówek, podstawówek i gimnazjaliści sprawdzali swoje umiejętności z zakresu bardzo szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dziś w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego laureaci odebrali nagrody. W uroczystym finale konkursu wziął udział członek...

[więcej]

Dzień Strażaka i Święto Kominiarzy

Dodano: 15-05-2011

Zaangażowanie w zwalczaniu skutków ubiegłorocznej powodzi oraz wsparcie finansowe Ochotniczych Straży Pożarnych - za to między innymi został doceniony marszałek Rafał Jurkowlaniec przez strażaków. W sobotę odebrał od nich Złotą Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej". Okazją do wręczenia odznaczenia były obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne święto połączono z 60. rocznicą powstania Spółdzielni Usług Kominiarskich FLORIAN. Uroczystości odbyły się na wrocławskim...

[więcej]

Obronność w obszarze drogownictwa

Dodano: 10-05-2011

W dniach 27-29 kwietnia br. odbyło się szkolenie dotyczące przygotowania infrastruktury drogowej na potrzeby obronne państwa organizowane przez Departament Spraw Obronnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z ramienia UMWD w warsztatach wzięła udział Dyrektor Wydziału Obronności i Bezpieczeństwa Agnieszka Sokołowska.

[więcej]

Nowa łódź dla ratowników

Dodano: 07-05-2011

W sobotę na terenie bazy Wodnego Pogotowia Ratunkowergo (WOPR) wicemarszałek Marek Łapiński przekazał samochód ratunkowy i nowoczesną łódź motorową dla ratowników, którzy na co dzień pilnują bezpieczeństwa mieszkańców nad wodą.

[więcej]

O obronności i bezpieczeństwie publicznym

Dodano: 20-04-2011

W dniach 18-20 kwietnia br. członek zarządu Jerzy Łużniak uczestniczył w warsztatach dotyczących zasad i procedur wykonywania zadań w zakresie obronności i bezpieczeństwa publicznego. Organizacja tego typu kursów dla instytucji państwa i samorządów została powierzona Akademii Obrony Narodowej przez premiera RP.

[więcej]