rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Nie daj się wirusom i oszustom

Dodano: 16-06-2020

W dobie epidemii koronawirusa ostrożność nie powinna się ograniczać jedynie do częstego mycia rąk czy unikania zgromadzeń. Poważnym zagrożeniem dla każdego z nas jest nie tylko groźna infekcja ale i przestępcy, którzy wykorzystują panikę towarzyszącą epidemii jako szansę dla oszukańczych działań.

[więcej]

BIK pomaga Polakom podczas pandemii – jak można skorzystać?

Dodano: 25-05-2020

Ograniczenia związane z pandemią przeniosły większość ludzi do Internetu. Zmusiły do zdalnych zakupów i transakcji płatniczych online także osoby, które nie były do tego przyzwyczajone. To na ich dane czyhają przestępcy, licząc na ludzki błąd, brak doświadczenia i wiedzy jak chronić swoje dane. Ponad połowa Polaków (51%) przyznała, że nie zna żadnych usług ochronnych i nigdy z nich nie korzystała – wynika z najnowszego badania opinii, przeprowadzonego 28.04.2020 r. Są jednak sposoby na to, aby...

[więcej]

Korzystanie z bezpiecznych płatności zbliżeniowych

Dodano: 07-05-2020

W związku z trwającym stanem epidemii w Polsce oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami. eService – partner kampanii Warto Bezgotówkowo, opierając się na wynikach prowadzonych w tym kierunku badań, rekomenduje korzystanie w urzędach i instytucjach sektora publicznego z płatności bezgotówkowych, zwłaszcza zbliżeniowych lub...

[więcej]

Jak chronić się przed wyłudzeniami kredytowymi w dobie pandemii

Dodano: 23-04-2020

Ogromne natężenie informacji związanej z koronawirusem, a także praca zdalna, czas wolny czy zakupy przeniosły nas do Internetu. W przestrzeni online podejmujemy liczne działania, komunikujemy się, surfujemy więcej niż do tej pory.

[więcej]

Bądź CYBERBEZPIECZNY!

Dodano: 06-03-2020

Korzystanie z internetu ułatwia życie, jednak wirtualny świat dostarcza nam wielu realnych zagrożeń.

[więcej]

Dziś Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Dodano: 11-02-2020

Dzień Bezpiecznego Internetu został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 r. Początkowo obchodzony tylko w Europie, ale już od wielu lat w działania mające propagować bezpieczeństwo w sieci zaangażowane są państwa z całego świata.

[więcej]

Początek ferii na Dolnym Śląsku - Bezpieczna Zima

Dodano: 10-02-2020

Ratownictwo górskie, pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa a wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa - 7 lutego w ramach akcji Bezpieczna Zima w miejscowości Sienna (Czarna Góra), odbył się festyn rozpoczynający ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

[więcej]