rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Placówki zakwalifikowane do udziału w IV edycji programu Bezpieczny Dolnoślązak

Dodano: 11-02-2021

W dniu 12 lutego 2021 r. Zespół organizacyjny dokonał weryfikacji formalnej zgłoszeń do Programu Bezpieczny Dolnoślązak, przesłanych w wyznaczonym terminie.

[więcej]

Lockdown może uchronić przed COVIDEM, ale nie przed złodziejami tożsamości

Dodano: 27-01-2021

Najbliższe tygodnie, a nawet miesiące spędzać będziemy przede wszystkim w domu intensyfikując tym samym naszą obecność w internecie – od zakupów w e-sklepach, aż do znacznie poważniejszych spraw, jak np. szukanie nowej pracy. Tempo cyfryzacji naszego życia, z jakim mamy do czynienia w ostatnich miesiącach spowodowało, że nie zawsze jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani. To stwarza optymalne warunki działania dla zorganizowanych grup przestępczych, pozyskujących dane osobowe w celu...

[więcej]

Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczny Dolnoślązak"

Dodano: 27-01-2021

Zapraszamy wszystkich Dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych z terenu Dolnego Śląska do wzięcia udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak” - IV edycja.

[więcej]

Szkolenie Obronne dla pracowników UMWD realizujących zadania obronne, podmiotów leczniczych...

Dodano: 22-12-2020

W dniach 14-15 grudnia 2020 r. w oparciu o Plan szkolenia obronnego na 2020 r. odbyło się szkolenie obronne dla pracowników UMWD realizujących zadania obronne oraz jednostek organizacyjnych realizujących zadania obronne (podmiotów leczniczych Województwa Dolnośląskiego oraz instytucji kultury Województwa Dolnośląskiego).

[więcej]

Chrońmy swoje dane w sieci

Dodano: 15-12-2020

„Pandemia ubrała nas w maski. W mieszkaniach urządziła nam biura i szkoły. Przez internetowe kamery patrzą na nas współpracownicy i nauczyciele. Czy tylko oni?”. O tym jak uchronić się przed cyberprzestępczością informuje prowadzony przez samorząd województwa program Bezpieczny Dolnoślązak. Spot inaugurujący przyszłoroczną edycję programu już teraz można obejrzeć na antenie TVP3 Wrocław i w Internecie.

[więcej]

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2020 zadania publicznego Województwa...

Dodano: 10-11-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego Uchwałą nr 2897/VI/20 z dnia 29 października 2020 r. rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2020 zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie ratownictwa wodnego, realizowanego przez organizacje pozarządowe

[więcej]

Bezpieczny bankomat – wiele zależy od nas

Dodano: 09-11-2020

Bankomaty na stałe wpisały się w nasz krajobraz, a możliwość wypłacenia gotówki przez całą dobę stało się dla nas oczywistością. Należy jednak pamiętać, że bank dając nam dostęp do swojego sejfu i stawiając go np. przy osiedlowym sklepie powierzył nam klucz w postaci karty płatniczej. To czy bezpiecznie użyjemy tego sejfu zależy w dużej mierze od nas.

[więcej]