rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Za nami akcja Bezpieczna Zima 2022 w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak.

19.12.2022 09:06

Pokazy sprzętu ratowniczego, ćwiczenia na stoku ale przede wszystkim niezbędna wiedza o bezpieczeństwie.

Sezon narciarski przed nami, dlatego zanim oddamy się białemu szaleństwu warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomogą w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z urzędem marszałkowskim zorganizowali dwudniowe szkolenie z bezpiecznych zachowań w górach.

Podczas minionego weekendu w ośrodku Narciarskim Czarna Góra dowiedzieliśmy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentowali także swój sprzęt, wyjaśnili zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokazali jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku.

W wydarzeniu wzięły udział m.i. szkoły, które zgłosiły się do V edycji programu Bezpieczny Dolnoślązak.


Na uczestników czekała zarówno wiedza teoretyczna jak i ciekawe warsztaty i zabawy, które pomogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w warunkach górskich i zimowych. Dodatkową atrakcją były pokazy działań ratowniczych na stoku, ciepły poczęstunek oraz fotobudka. W wydarzenie zaangażowała się także lokalna Policja, która zaprezentowała swój sprzęt używany podczas działań oraz Wojsko Polskie szkolące się na terenie Sudetów.