rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

XXVIII ogólnopolskie zawody w ratownictwie górskim Karłów 2023

04.09.2023 09:47

W dniach 1-3 września w malowniczej scenerii Gór Stołowych, w Karłowie odbyły się XXVIII ogólnopolskie zawody w ratownictwie górskim.

Do rywalizacji stanęły grupy ratownicze z całej Polski m.in. ratownicy górniczy, komendy PSP  czy Służba Ochrony Państwa. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji wszystkich grup regionalnych GOPR.Warto zaznaczyć, że w zawodach uczestniczył równiez jeden zespół kobiecy, który wystawił GOPR Karkonosze.


Zawodnicy musieli zmierzyć się z 8 wymagającymi konkurencjami na które składały się np.techniki zjazdowe, autoratownictwo, transport poszkodowanego na wózku alpejskim czy techniki wspinaczkowe.


Pierwsze miejsce w zawodach zajęli ratownicy reprezentujący KW PSP Wrocław w kategorii grup regionalnych GOPR, pierwsze miejsce zajęli ratownicy z GOPR Grupa Bieszczadzka, drugie miejsce przypadło GOPR Grupa Beskidzka, trzecie miejsce zajęli ratownicy GOPR Grupa Podhalańska.


Mali i duzi mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania w quizie w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie w górach w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak". Nagrodami za prawidłowe odpowiedzi były gadżety z logo Bezpiecznego Dolnoślązaka oraz Dolnego Śląska.