rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Warsztaty edukacyjne w placówkach wyróżnionych w V edycji Programu „Bezpieczny Dolnoślązak”

09.10.2023 14:34

W placówkach wyróżnionych w V edycji Programu „Bezpieczny Dolnoślązak” dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego zostały przeprowadzone działania dotyczące możliwości zapobiegania negatywnym zjawiskom, podczas których uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu rozpoznawania zagrożeń, a także metod i technik odpowiedniego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W dniu 09.10.2023 r. w Miejskim Przedszkolu nr 27 "Okrąglaczek" w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty zorganizowane przez Fundację Ekologiczną Pasiekę Dziadka Tolka. Warsztaty obejmowały:
•    zajęcia w wirtualnej rzeczywistości przy użyciu okularów VR,
•    warsztaty manualne - przedszkolaki zbudowały makietę 'Bezpieczny Dolnoślązak" z elementów miniaturowych budowli struktury miejskiej ( drogi, bloki, ścieżki, elementy zielone , znaki). Pozwoliło to im dowiedzieć się jaki powinien być bezpieczny świat dzieci w przestrzeni miejskiej i jak się w nim poruszać, aby taki był,
•    zabawy i konkurencje sportowe nawiązujące do tematyki zachowania zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu, w przedszkolu
•    igrzyska bezpieczeństwa ( zabawa sprawnościowo - rozrywkowa dla dzieci i młodzieży),
W trakcie spotkania dzieci obejrzały także film edukacyjny „walizka pełna wakacji" edukujący w zakresie bezpieczeństwa w podróży podczas np. ferii zimowych i wakacji.