rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Województwa Dolnośląskiego

26.09.2022 15:15

24 września 2022 r. w Ośrodku Sportów Wodnych i rekreacji w Borzygniewie, miały miejsce VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Województwa Dolnośląskiego.

Wydział Bezpieczeństwa w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” na swoim stoisku realizował działania dot. szeroko rozumianej edukacji dla bezpieczeństwa. Mali i duzi mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, a zwycięzcy zdobywali nagrody opatrzone logiem Dolnego Śląska oraz mogli skorzystać z „Dolnośląskiej fotobudki”

W wydarzeniu wzięli udział m.in. posłowie na Sejm z Regionu Dolnego Śląska: Paweł Hreniak i Jacek Protasiewicz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - nadbrygadier Adam Konieczny, Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego - Roman Potocki.

Na miejscu wydarzenia pojawili się przedstawiciele OSP z całego Województwa Dolnośląskiego, Sędziowie, Kierownicy zespołów oraz przede wszystkim zawodnicy, którzy licznie stawili się w sobotni poranek, by rywalizować o tytuły najlepszych OSP w poszczególnych kategoriach.

Na terenie zawodów można było nie tylko kibicować i obserwować rywalizację druhów z OSP, ale także podziwiać specjalistyczny sprzęt i wozy strażackie, oglądać szkolenia przeprowadzane z OSP uczestniczącymi w wydarzeniu, w tym, ze śmigłowcem LPR. Dla najmłodszych wydzielona została specjalna strefa animacji, gdzie czekały na nich dmuchane zjeżdżalnie, możliwość malowania twarzy, bańki mydlane i inne atrakcje.

Złoty medal za specjalne zasługi dla pożarnictwa odebrał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.