rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Poczuj się bezpieczniej - Wspomaganie Ratownictwa Pacjenta WRP

13.10.2016 13:05

W dniu 11 października 2016 r. w Obornickim Ośrodku Kultury w Obornikach Śląskich odbyła się inauguracja projektu „Poczuj Się Bezpieczniej – Wspomaganie Ratownictwa Pacjenta WRP”, współfinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Było to pierwsze z czterech zaplanowanych wydarzeń o zasięgu wojewódzkim, które pokazuje ideę i działanie systemu WRP (Wspomaganie Ratownictwa Pacjenta).
Uczestnicy warsztatów otrzymali funkcjonujące w trybie demo urządzenia WRP oraz mieli okazję przetestować na sobie natychmiastową identyfikację uczestników systemu. Po zakończeniu prezentacji była okazja do podzielenia się wnioskami i spostrzeżeniami. Prezentacja urozmaicona została krótkimi filmami, które dotyczyły funkcjonowania systemu. Muzycznym akcentem programu był występ niewidomego barda – Pana Leszka Kopcia.
W ramach przedmiotowego projektu będzie  zamówiona profesjonalna obsługa opracowania i uruchomienia  strony  internetowej Systemu WRP, która będzie funkcjonowała nadal po zakończeniu realizacji projektu. Ponadto wykonane zostaną bransoletki silikonowe wraz z zaprogramowaniem w wersji demo.
Gotowy produkt składać będzie się  z podstawowych danych  umieszczonym w silikonowej przyjaznej ciału bransoletce, wykorzystującej zbliżenie czytnika  smartfonu do bransoletki i natychmiastowego  odczytu kluczowych dla ratownika  informacji.
Głównym celem projektu  jest zwiększenie dostępu do e- usług wspomagających ratowanie życia ludzkiego  w sytuacjach zagrożenia życia pacjenta  poprzez podniesienie jakości procesu ratownictwa medycznego i zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów w szczególności osób starszych