rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Pamięci poległego Funkcjonariusza Policji

05.12.2017 13:36

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Podczas akcji ujęcia groźnego bandyty, w Wiszni Małej koło Wrocławia odszedł od nas doświadczony policjant. Zginął na służbie do końca wypełniając słowa policyjnej przysięgi. Pana Mariusza znaliśmy osobiście, pozostanie w naszych wspomnieniach jako profesjonalista w najwyższym tego słowa znaczeniu.

Od kilku lat Samorząd Województwa Dolnośląskiego współpracuje z funkcjonariuszami SPAP we Wrocławiu. Wielokrotnie korzystaliśmy z bogatej wiedzy i doświadczenia policjantów. Wystarczy wspomnieć pierwszy pokaz działań antyterrorystycznych na rzece Odrze, podczas konferencji w 2012 roku. W 2015 roku intensywnie współpracowaliśmy podczas ćwiczenia VIP 2015 na wrocławskim rynku, a w październiku br. wspólnie zorganizowaliśmy ćwiczenie antyterrorystyczne w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego połączone z ewakuacją budynku. Przez te wszystkie lata, gotowość do działania i otwartość na współpracę mogą być przykładem na doskonałą kooperację międzyinstytucjonalną.


Rannym w akcji funkcjonariuszom życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i służby. Rodzinie funkcjonariusza składamy najszczersze kondolencje i łączymy się w bólu z bliskimi i kolegami Funkcjonariusza poległego na Służbie .