rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Obchody Święta Policji we Wrocławiu

20.07.2022 10:47

Lipiec to dla polskich policjantów miesiąc wyjątkowy. W tym czasie przypada bowiem Święto Policji, które stanowi doskonałą okazję do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom największej formacji mundurowej w naszym kraju za ich wytężoną służbę oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Uroczystości dolnośląskich obchodów 103 rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, odbyły się na pl. Wolności we Wrocławiu. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski uroczyście powitał zaproszonych gości, policjantów i pracowników Policji oraz przybyłych na uroczystość mieszkańców. Oprócz defilady, podczas apelu mieszkańcy mieli też możliwość usłyszeć m.in. orkiestrę policyjną, porozmawiać z funkcjonariuszami i zobaczyć najnowocześniejszy wykorzystywany w służbie sprzęt. Starsi i młodsi mogli także porozmawiać z mundurowymi i poznać ciekawostki dotyczące ich pracy.
W imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w uroczystości udział wzięła Pani Agnieszka Sokołowska - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.