rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa

30.10.2023 10:13

W październiku już po raz jedenasty wystartowała kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. To czas, kiedy kładzie się szczególny nacisk na popularyzację wiedzy oraz zwiększanie świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Z tej okazji w dniu 30 października br. Wydział Bezpieczeństwa zorganizował spotkanie online z przedstawicielami NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa): Panią Katarzyną Grabowską i Panią Anną Kwaśnik, które przybliżyły podstawy cyberbezpieczeństwa, m. in. najpopularniejsze zagrożenia internetowe oraz podstawy cyberhigieny. Opowiedziały o atakach socjotechnicznych przeprowadzanych z wykorzystaniem różnych metod, np. poczty e-mail, komunikatora lub telefonu, o zachowaniu czujności wobec nowych technologii oraz o poważnym traktowaniu kwestii bezpieczeństwa w sieci.

W przedmiotowym wydarzeniu była też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa poprzez uczestnictwo w quizie przeprowadzonym metodą Kahoot. Zwycięzcy quizu otrzymali atrakcyjne nagrody z logo Dolnego Śląska.

Dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, zachęcamy do odwiedzenia poniższej strony internetowej:

 

https://bezpiecznymiesiac.pl/bm/baza-wiedzy