rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Mistrzostwa Polski o tytuł „Najtwardszego Strażaka” FireFit Championship Europe

26.06.2023 09:42

23 czerwca na Placu Wolności we Wrocławiu odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski o tytuł „Najtwardszego Strażaka” FireFit Championships Europe.

Wydział Bezpieczeństwa w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” na swoim stoisku realizował działania dot. szeroko rozumianej edukacji dla bezpieczeństwa. Mali i duzi mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania w quizie wiedzy o bezpieczeństwie, a zwycięzcy zdobywali nagrody opatrzone logiem Dolnego Śląska.

Organizatorem Mistrzostw była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu pod patronatem honorowym komendanta głównego PSP.

The FireFit Champoinships to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas miejscowych zagrożeń, pożarów jak i zajęć doskonalenia zawodowego w tym jakże ważnego przygotowania fizycznego.

Gaszenie, ratowanie, bieg na wysoką wieżę w pełnym rynsztunku, rozbijanie przeszkód ciężkim młotem – indywidualnie, w parach i drużynowo, to tylko część konkurencji do wykonania przez strażaków.