rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczny Dolnoślązak przypomina o zasadach bezpieczeństwa w sieci!

05.04.2024 11:04

W dniu 4 kwietnia 2024 roku o godz. 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Prusicach k. Złotoryi, z inicjatywy Marszałka Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie w ramach działań profilaktycznych programu „Bezpieczny Senior”. W spotkaniu z dolnośląskimi seniorami uczestniczył Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Podczas spotkania poruszana była problematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów,  ze szczególnym uwzględnieniem cyberzagrożeń. Uczestnicy wzięli udział w interesującej prelekcji, którą poprowadził Pan Ryszard Piotrowski – uznany specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, posiadający bogate doświadczenie w pracy związanej z cyberzagrożeniami. Dodatkową atrakcją był konkurs wiedzy z nagrodami - „koło fortuny” oraz fotobudka.


Spotkanie w całości poświęcone było zagrożeniom, z którymi coraz częściej muszą mierzyć się osoby starsze ale nie tylko. Wygłoszono prelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci, w tym m.in. bezpiecznego korzystania z internetu i dostępnych komunikatorów oraz jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom.


Celem Programu „Bezpieczny Senior” jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy na temat cyberzagrożeń.


„Bezpieczny Senior” jest częścią programu edukacyjnego pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”, którego zadaniem jest propagowanie działań mających na celu podniesienie świadomości Dolnoślązaków z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.