rozmiar czcionki: A | A | A

Mapa - konkurs "Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim" 2008 - 2014

MAPA - GMINY, KTÓRE UZYSKAŁY DOFINANSOWANIE W RAMACH KONKURSU 2008-2014

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczny Dolnoślązak – Bezpieczna Zima na Czarnej Górze!

22.01.2024 08:55

Sezon zimowy w pełni, dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomaga w tym Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Policją, którzy w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak od lat budują świadomość społeczną, jak również rozwijają edukację w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

W piątek 19 styczna, na Czarnej Górze, turyści korzystający z naśnieżonych stoków, dowiedzieli się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Policjanci zaprezentowali także swój sprzęt, przybliżyli zasady bezpieczeństwa w górach i pokazali jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku. Wydział Bezpieczeństwa w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” na swoim stoisku realizował działania dot. szeroko rozumianej edukacji dla bezpieczeństwa. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę dot. bezpieczeństwa odpowiadając na pytania w quizie wiedzy
o bezpieczeństwie. Podczas wydarzenia, najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, na policyjny quad a nawet wziąć do ręki policyjną broń.
Na uczestników czekała zarówno wiedza teoretyczna jak i ciekawe warsztaty i zabawy, które pomogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w warunkach górskich i zimowych.