rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczna Zima - Bezpieczny Dolnoślązak w Karpaczu!

13.02.2023 11:32

Pokazy sprzętu ratowniczego ale przede wszystkim niezbędna wiedza o bezpieczeństwie – za nami kolejna akcja Bezpieczna Zima, tym razem w Karpaczu! Wydarzenie zorganizowali Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Rozpoczęły się ferie zimowe, dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomogli w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Policją oraz Strażą Pożarną w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak od lat budują  świadomość społeczną, jak również rozwijają edukację w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.


W ubiegły piątek (10 lutego 2023 r.) w ośrodku Narciarskim Winterpol Karpacz, służby zaprezentowały swój sprzęt, wyjaśniły zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokazały jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku.


Na uczestników czekała zarówno wiedza teoretyczna jak i ciekawe warsztaty i zabawy, które pomogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa - także w warunkach górskich i zimowych. Dodatkową atrakcją był quiz z wiedzy o bezpieczeństwie oraz fotobudka. W wydarzenie zaangażowała się także Policja oraz Straż Pożarna, prezentując swój sprzęt używany podczas działań a także prowadząc krótkie prelekcje dot. bezpieczeństwa, wśród zgromadzonych dzieci i młodzieży.


Oprócz zgromadzonych na stoku turystów, w wydarzeniu udział wzięło ponad 300 dzieci z dolnośląskich szkół, które uczestniczą w programie Bezpieczny Dolnoślązak.