rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Początek ferii na Dolnym Śląsku - Bezpieczna Zima

10.02.2020 09:33

Ratownictwo górskie, pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa a wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa - 7 lutego w ramach akcji Bezpieczna Zima w miejscowości Sienna (Czarna Góra), odbył się festyn rozpoczynający ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Bezpieczna Zima organizowana jest w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak, a jej głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży o tym jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w okresie zimowym. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń funkcjonariusze i profilaktycy dolnośląskiej Policji przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Oprócz gier, zabaw i konkursów dla dzieci, podczas trwania wydarzenia odbyły się także pokazy sprzętu ratowniczego oraz policyjnych quadów wykorzystywanych w trakcie działań w trudnym terenie. Najmłodsi mogli spotkać na stoku przyjaciela dzieci - policyjną maskotkę - Komisarza Lwa.

Dorośli mogli porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii z przedstawicielami Policji, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz ratownikami medycznymi.

W spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - podinsp. Robert Frąckowiak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego  - Agnieszka Sokołowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku - mł. insp. Ryszard Mazurkiewicz.

Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, gdzie czekały na nich drobne upominki.

Na przeprowadzenie cyklu działań, Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał Dolnośląskiej Policji kwotę 60 000 zł.


W przypadku trudności w uruchomieniu filmu  należy skopiować do przeglądarki poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=dZ_ugmbxjfE&feature=emb_logo


Źródło (fotografie i film): Dolnośląska Policja.