rozmiar czcionki: A | A | A

PARTNERZY

Grupa Karkonoska GOPR
Grupa Sudecka GOPR

Bezpieczna Zima 2022

14.12.2022 11:13

Sezon narciarski przed nami, dlatego zanim oddamy się białemu szaleństwu warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomogą w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz innymi służbami m. in. Policją i Strażą Pożarną, w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak od lat budują świadomość społeczną, jak również rozwijają edukację w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Ratownictwa Górskiego na Dolnym Śląsku szczególnie więc warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach. Pomoże nam w tym przygotowana broszura określająca min. zasady wyjść w góry w okresie zimowym i letnim, zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim oraz kodeks bezpieczeństwa dla narciarzy i snowboarderów.

Pobyt w górach jest doskonałym sposobem na wypoczynek. Ale jak przywieźć z gór dobre wspomnienia i poradzić sobie w trudnej sytuacji? przed nami akcja Bezpieczna Zima 2022.
Już 16-17 grudnia w ośrodku Narciarskim Czarna Góra dowiemy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentują także swój sprzęt, wyjaśnią zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokażą, jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku.

Na uczestników czeka zarówno wiedza teoretyczna, jak i ciekawe warsztaty oraz zabawy, które pomogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w warunkach górskich i zimowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy działań ratowniczych na stoku, ciepły poczęstunek oraz fotobudka. W wydarzenie zaangażuje się także lokalna Policja, która zaprezentuje sprzęt używany podczas działań oraz Wojsko Polskie szkolące się na terenie Sudetów.
Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu - Do zobaczenia na stoku:)

Poniżej zamieszczamy przygotowaną broszurę.

Bezpieczne Góry w Polsce - Zasady bezpieczeństwa w górach